STAJ VE KARİYER

Staj başvurusu için şirketimiz web sitesindeki İnsan Kaynakları linki altında bulunan Staj Başvuru Formunu doldurmanız gerekmektedir. Staj başvurusu sırasında tüm öğrencilerden yeni çekilmiş 1 adet vesikalık fotoğraf istenmektedir. Ayrıca üniversite stajyerlerinden fiili not ortalamasına ait belge, lise stajyerlerinden de 2. sınıf karne fotokopisi istenmektedir.
 
Lise Stajları
 
Güral Vit’de lise stajyer başvuruları Haziran ayı içinde kabul edilir ve okul dönemi olan Eylül-Haziran ayları içinde gerçekleştirilir.
 
İnsan Kaynakları Bölümü koordinasyonunda her yılın Nisan ayında takım ve bölümlerden Lise Stajyerleri Kontenjan Anketi ile istenilen öğrenci sayısı, meslek alanı, staj günleri tespit edilir. Anket sonucu doldurulan ihtiyaç tespit formu Mayıs ayı içinde İnsan Kaynakları Bölümü tarafından İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ve ilgili okul müdürlüklerine gönderilir. Okul tarafından belirlenen işletmede staj yapacak olan öğrencilerin meslek eğitim sözleşmeleri ilgili okullarda en geç Eylül ayı eğitim öğretim yılı başlangıç haftası içinde İnsan Kaynakları Bölümü'ne ulaştırılarak staj süreci başlatılır.
 
Üniversite Stajları
 
Üniversite stajyerleri için staj dönemleri üniversite ve yüksek okulların kapanış dönemleri ve işletmelerin üretim programları ile toplu tatil dönemleri göz önünde bulundurularak insan Kaynakları Departmanı tarafından her yıl Mart ayında tespit edilir ve duyurulur. Staj başvuruları 30 Nisan tarihi itibari ile sonlanır. Bu tarihten sonra yapılacak başvurular kesinlikle kabul edilmez. Üniversite staj dönemi Haziran-Temmuz-Ağustos ayları arasında gerçekleşir ve stajyerler, belirlenmiş staj başlangıç tarihlerinde toplu halde stajlarına başlarlar. Öğrenim hayatlarında teorik bilgiler edinen gençler, bu bilgileri uygulama ve iş yaşamıyla tanışma fırsatı yakalarlar.
 
Şirketimizde staj yapmak isteyen her öğrenci Web Sitemizdeki Başvuru Formu'nu doldurmalıdır. Mayıs ayının sonunda öğrencilerin staj/bölüm tercihlerine göre başvuru formları gruplandırılır. İnsan Kaynakları rehberliğinde bölüm staj danışmanları staj başlangıç dönemlerine göre fiilen görev verebilecekleri öğrenci sayısı ve meslek grupları, öğrencilerde aranacak nitelikler (bilgi, beceri, yabancı dil, bilgisayar tecrübesi) ve verilebileceği proje bazlı çalışmaların içerikleri doğrultusunda belirledikleri kontenjanlarına göre başvurular arasından seçim yaparlar.
 
 
Staj başvurularının, genellikle kontenjanları aşması nedeniyle bazı başvuru sınırlamaları getirilmiştir.
 
Buna göre;
 
Başvurunun staj aday havuzumuza kaynak olabilmesi için öncelikle öğrencinin staj yapma mecburiyetinin olması gerekmektedir.
 
Normal lise, teknik lise, meslek liseleri öğrencilerinin staj istekleri üniversite staj döneminde kabul edilmemektedir.
 
Staj yapmak için seçilebilecek departmanlar ;
 
• Üretim
• Muhasebe-Finans
 
 
Stajlarda Sosyal Haklar
 
Stajyerlerin tümü yemek ve personel servisi imkanlarından yararlanırlar.
Sadece, "3308 sayılı Çıraklık ve Mesleki Eğitim Yasası"na tabi teknik lise, endüstri meslek lisesi, ticaret meslek lisesi vb. öğrencilerine (Meslek Lisesi Stajlarında) yasada belirtildiği şekilde yürürlükteki asgari ücretin %30'u brüt ücret olarak ödenir. Üniversite stajlarında ücret ödemesi yapılmaz.
 
Güral Vit'de Sosyal İmkanlar
 
Güral Vit'de staj yapmak isteyen stajyer öğrenciler sosyal imkanlardan faydalanabilmektedirler. Şirketimizde Oyun Salonu, Bilardo, Masa Tenisi, Futbol Sahası, Tenis Kortu, Spor Salonu bulunmaktadır.